f-page) a optymalizacją stron (ang. on-page), choć często wyrażenia te mogą być używane zamiennie. Pierwszy z terminów odnosi się do działań prowadzonych poza docelową witryną (np. Link building), zaś optymalizacja w takim kontekście oznacza działania prowadzone bezpośrednio na stronie internetowej (wpływające na jej budowę, treść i strukturę).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych
Działanie wyszukiwarek internetowych
Coraz więcej osób interesuje się pozycjonowaniem stron internetowych w wyszukiwarkach www, ale nie zdają sobie oni sprawy z tego, że jest to skomplikowany proces, który wymaga analiz. Oczywiście może zdarzyć się, że nawet optymalizując stronę i treść osiągnie się całkiem dobre rezultaty, które zaprocentują większym ruchem na stronie www. Należy jednak mieć świadomość z faktu, że nie jest to bardzo często, a jeśli się zdarza – to będą to mało popularne frazy. Jak zwykło się określać w branży – będą to niewielkie frazy, które nie przełożą się na ogromny wzrost ruchu na stronie. Oczywiście nie jest to reguła i czasami zdarzają się tu na szczęście wyjątki.
Pozycjonowanie stron a opłacalność
Czy pozycjonowanie stron jest nadal opłacalne? Czy licząc koszty osiągnie się zamierzony efekt i otrzyma się szansę poprawienia pozycji strony i po prostu coraz to lepszych rezultatów? Wszystko niestety zależy od konkretnej branży. Nie jest tak, że każda branża da upragniony sukces. Są takie dziedziny, jak na przykład finanse, gdzie pozycjonowanie stron jest tematem bardzo trudnym i skomplikowanym. Konkurowanie na przykład blogera z ogromnymi firmami z branży finansowej, bankami na ten przykład, to zadanie ogromnie trudne. Samemu ma się szansę wybierając jedynie bardzo niszowe tematy, z kolei firma pozycjonująca strony będzie bardzo kosztowna i trzeba to będzie dobrze przeliczyć.